Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

MAGNUM TOPOGRAPHIC

1049

Nowy produkt

Folder Magnum Topographic

Stal: nierdzewna 440 A

Długość całkowita: 196 mm

Długość złożonego: 116 mm

Szerokość: 40 mm

Grubość: 15 mm

Więcej szczegółów

Więcej informacji

NÓŻ SKŁADANY MAGNUM TOPOGRAPHIC

Prosta forma i klasyczna konstrukcja charakterystyczna dla składanych noży typu folder zapewnia intuicyjną obsługę i wysoką ergonomię podczas wykonywania prac. 

Głownia noża Magnum Topographic została wykonana ze stali o podwyższonej odporności na korozję typu 440A, to popularny rodzaj stali używany w podobnych nożach. Kształt ostrza sprawia że łatwo się ostrzy i jest funkcjonalne w całym zakresie swojej ostrości. W przeciwieństwie do klasycznych ostrzy typu Drop Point w tym modelu noża zastosowano delikatny łuk w dolnej części ostrza, te z pozoru nie istotne zmiany pozwalają na pewniejsze przecinanie pasów, linek czy struganie. Poniżej znajdziemy szczątkowy jelec zabezpieczający palce użytkownika przed przypadkowym zsunięciem się w kierunku ostrza. Jelec stanowi integralną część głowni. 

Do otwierania producent przewidział obustronny kołek oraz jelec który po złożeniu stanowi niewielką dźwignię w tylnej części rękojeści złożonego noża. Po otwarciu przed niekontrolowanym złożeniem chroni blokada Frame Lock, która działa automatycznie po całkowitym rozłożeniu ostrza. Aby złożyć ostrze wystarczy przesunąć zapadkę znajdującą się od frontu noża pod wspomnianym wcześniej jelcem. Zarówno blokada jak i cała rękojeść zostały wykonane ze stali dzięki czemu charakteryzują się stosunkowo dużą wytrzymałością. 

Rękojeść noża posiada klips pozwalający na wygodne przenoszenie przy pasku bądź krawędzi kieszeni. W dolnej część chwytu znajduje się otwór o średnicy ok 4 mm i może zostać użyty do przeplecenia przez niego linki na nadgarstek.

Opinie

Napisz opinię

MAGNUM TOPOGRAPHIC

MAGNUM TOPOGRAPHIC

Folder Magnum Topographic

Stal: nierdzewna 440 A

Długość całkowita: 196 mm

Długość złożonego: 116 mm

Szerokość: 40 mm

Grubość: 15 mm

Produkty powiązane