Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

SCYZORYK GANZO G613

271

Nowy produkt

Scyzoryk składany Ganzo G 613

Stal: 420

Blokada: Liner Lock

Rękojeść:  tworzywo

Długość ostrza: 7 cm

Długość całkowita: 18 cm

Grubość ostrza: 2,5 mm

Więcej szczegółów

Więcej informacji

SCYZORYK GANZO G613

Popularny model chińskiego producenta noży i akcesoriów. Dobra relacja ceny do jakości sprawia ze jest to jeden z najczęściej wybieranych scyzoryków w tym przedziale cenowym. Blokada typu Liner Lock zabezpiecza przed przypadkowym złożeniem ostrza, uruchamia się automatycznie podczas pełnego otwarcia ostrza. Do ułatwienia otwierania przewidziano kołek, który pomaga za pomocą kciuka rozłożyć scyzoryk. Do przenoszenia zastosowano wygodny klips pozwalający na zamontowanie do taśmy montażowej bądź krawędzi kieszeni czy też paska. Głownia scyzoryka nawiązuje kształtem to japońskich noży typu tanto, jednak w przeciwieństwie do japońskich ostrz tego typu tutaj zachowano nieco inny kąt dzięki czemu sam czubek ostrza jest mniej podatny na ukruszenie. 

Rękojeść scyzoryka została wykonana z tworzywa sztucznego co raczej jest normą w tej kategorii cenowej, jednak na okładkach rękojeści znajduję gęste fakturowanie zapobiegające zsuwaniu się dłoni podczas pracy. Dodatkowym ułatwieniem sprawiającym że nożyk jest niezwykle funkcjonalny jest kształt rękojeści, zapewnia pewny chwyt. 

Na grzbiecie głowni znajdziemy delikatne ząbkowanie, zostało przewidziane na kciuk przyczyniając się tym samym do ochrony przed przypadkowym zsunięciem palca podczas wykonywania czynności. 

Do czego sprawdzi się ten scyzoryk?

Z pewnością ten scyzoryk docenią osoby szukające nie drogiego narzędzia do drobnej pracy, z pewnością sprawdzi się do rozcinania paczek czy cięcia elementów kartonowych, przygotowywania posiłków na biwakach i ogniskach, czy też przecinanie linek. Musimy jednak pamiętać że narzędzia tego typu nie nadają się do ciężkiej pracy takiej jak ciosanie kołków czy rzucanie. 

Opinie

Napisz opinię

SCYZORYK GANZO G613

SCYZORYK GANZO G613

Scyzoryk składany Ganzo G 613

Stal: 420

Blokada: Liner Lock

Rękojeść:  tworzywo

Długość ostrza: 7 cm

Długość całkowita: 18 cm

Grubość ostrza: 2,5 mm

Produkty powiązane