Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

NÓŻ MORAKNIV ROBUST Zobacz większe

NÓŻ MORAKNIV ROBUST

95

Nowy produkt

Nóż Morakniv Robust Carbon Steel

Stal: węglowa

Długość ostrza: 91 mm

Grubość głowni: 3,2 mm

Długość całkowita: 206 mm

Twardość ostrza: 58 - 60 HRC

Więcej szczegółów

Więcej informacji

MORAKNIV ROBUST CARBON

Jeden z lepiej znanych produktów szwedzkiej marki Morakniv, z pozoru zwykły nóż dla laików na pierwszy rzut oka niewiele różni się od podstawowych noży serii Basic. Jednak nóż Morakniv Robust ma kilka modyfikacji i przez pasjonatów survivalu został wielokrotnie uznany za jeden z lepszych noży do survivalu. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest wysokowęglowa stal zastosowana w produkcji głowni, jest ona dość łatwa w ostrzeniu oraz pozwala na długie zachowanie ostrości. Jednak należy pamiętać że taki rodzaj stali wymaga podstawowej konserwacji, gdyż jest szczególnie narażony na korozję. 

Czym różni się nóż Morakniv Robust od noży serii Basic? Przede wszystkim w tym modelu mamy szerszą i grubszą głownię, jednak podstawowa różnicą jest jej mocowanie, bowiem w tym modelu głownia noża jest zatopiona w rękojeści na znacznie większa głębokość, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość. 

Rękojeść została pokryta gumą zapewniającą podwyższoną przyczepność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dla poprawy poziomu bezpieczeństwa zastosowano dość wydajny szczątkowy jelec zabezpieczający użytkownika przed przypadkowym skaleczeniem. Do noża załączona jest pochewka wykonana z tworzywa sztucznego z możliwością zespolenia z inną pochewką tej marki wyposażoną w taki sam system. Takie rozwiązanie jest szczególnie kiedy np w warsztacie używamy specjalistycznych noży i musimy mieć pod ręką kilka różnych ostrzy. 

Opinie

Napisz opinię

NÓŻ MORAKNIV ROBUST

NÓŻ MORAKNIV ROBUST

Nóż Morakniv Robust Carbon Steel

Stal: węglowa

Długość ostrza: 91 mm

Grubość głowni: 3,2 mm

Długość całkowita: 206 mm

Twardość ostrza: 58 - 60 HRC

Produkty powiązane