Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

Nóż MORA Zobacz większe

NÓŻ MORAKNIV PRO S

95

Nowy produkt

Nóż Morakniv Pro S 

Długość całkowita: 206 mm

Długość ostrza: 91 mm

Grubość ostrza: 2 mm

Twardość ostrza: 56-58 HRC

Więcej szczegółów

Więcej informacji

NÓŻ ZE STALI NIERDZEWNEJ MORAKNIV PRO S 

Noże marki Mora doczekały się wielu wydań i modeli, model PRO S to klasyczny nóż szwedzkiego producenta, który z wyglądu przypomina nieco inny nóż tej marki-model Basic 511. Niewątpliwą zaletą tego noża jest zastosowanie stali nierdzewnej która sprawia że nie musimy nadmiernie troszczyć się o konserwację noża. Bez wątpienia zaletą jest możliwość wykorzystywania noża do celów spożywczych, bez obaw że żywność zmieni smak pod wpływem kontaktu z ostrzem co bywa uciążliwe podczas korzystania z noży wykonanych ze stali o wysokiej zawartości węgla. 

Tak jak było to już wspomniane głownia noża wykonana jest ze stali nierdzewnej charakteryzującej się twardością na poziomie 56-58 HRC, jest o bardzo dobry wynik w przypadku noża wykonanego ze stali nierdzewnej. Ostrze posiada klasyczny i charakterystyczny dla tej marki szlif skandynawski, który cechuje się wysoką ergonomią i łatwością w ostrzeniu. Głownia w najszerszym miejscu ma 23 mm szerokości. 

Rękojeść noża wykonana została z polipropylenu o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenie mechaniczne, dodatkowo na rękojeści zastosowano gumę TPE która w znaczący sposób podnosi komfort użytkowania. Profil rękojeści sprawia że nóż pewnie trzyma się w dłoni i z łatwością można nim operować. W skrajnych miejscach rękojeści nóż posiada wysunięte elementy i tak w miejscu gdzie zaczyna się ostrze noża tworzy swego rodzaju szczątkowy jelec podnoszący bezpieczeństwo pracy. 

Opinie

Napisz opinię

NÓŻ MORAKNIV PRO S

NÓŻ MORAKNIV PRO S

Nóż Morakniv Pro S 

Długość całkowita: 206 mm

Długość ostrza: 91 mm

Grubość ostrza: 2 mm

Twardość ostrza: 56-58 HRC

Produkty powiązane