Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 16 x 50 Zobacz większe

LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 16 x 50

611

Nowy produkt

Więcej informacji

Lornetka Delta Optical Voyager II 16 x 50 

Jak wskazuj sama nazwa lornetki Delta Optical z serii Voyager to typowe lornetki turystyczne. Występują w kilku zróżnicowanych powiększeniach, dzięki czemu z łatwością można wybrać odpowiednią lornetkę dla siebie. Lornetki z tej serii charakteryzują się obiektywami o średnicy 50 mm, dzięki czemu posiadają dużą powierzchnię przez którą wpada odpowiednia ilość światła przez co obraz jest jasny i wyraźny. Znaczenie mają także szkła z których zostały wykonane obiektywy, bowiem są to wysokiej jakości szkła bezbarwne, ich zaletą jest to że pozostawiają naturalny kolor obserwowanych przedmiotów.

Pierwszą lornetką licząc od najmniejszego powiększenia jest lornetka 10 x 50 jest to bardzo kompaktowe powiększenie i dzięki nie wygórowanym parametrom ludzkie oko łatwo przystosowuje się do takiego obrazu, a pole widzenia zostaje szerokie nawet na niewielkim dystansie. Lornetki z tym powiększeniem są chętnie wybierane ponieważ ich obsługa jest niezwykle prosta a zasięg obserwacji pozwala na obserwację z zróżnicowanych odległości. Doskonale sprawdzi się zarówno na otwartym terenie jak i w lesie do obserwacji ornitologicznych itp.

Następną lornetką jest Voyager o powiększeniu 12 x 50, w tym przypadku mamy do czynienia z uniwersalnym powiększeniem, pomimo niewielkiej, jakby się wydawało różnicy w stosunku do 10, jest to znacznie bardziej dalekosiężna lornetka, należy również pamiętać że w związku z większym przybliżeniem tracimy część pola widzenia. Ze względu na swoje parametry sprawdzi się do obserwacji na otwartym terenie.

Kolejną propozycją jest lornetka o powiększeniu 16 x 50, jest to zdecydowanie lornetka do wykorzystania na otwartej przestrzeni, z racji znaczącego powiększenia pole widzenia jest mocno ograniczone i sprawia że docenimy jej parametry na odległościach ponad 100 metrów. Przy tak znaczących powiększeniach obraz dla zachowania ostrości wymaga stabilnego chwytu gdyż przełożenie jest na tyle duże, że nawet niewielki ruch ręką powoduje duże skoki obserwowanego obszaru.

Ostatnią lornetką jest Voyager o powiększeniu 20 x 50, zdecydowanie polecana na bardzo duże dystanse i wyłącznie na otwartą przestrzeń, jej atrybuty można docenić dopiero podczas obserwacji na ponad 200 metrów, przez co pole widzenia jest zdecydowanie niewielkie a obraz bardzo czuły na poruszenie. Lornetka z tymi parametrami to dobry pomysł na obserwację stałego punku bez częstej konieczności ustalania położenia. Lornetka sprawdzi się również do obserwacji astronomicznych.

W zestawie pokrowiec, ściereczka oraz pasek do zawieszenia na szyi.

Powiększenie: 16 x

Średnica obiektywu: 50 mm

Pole widzenia na dystansie 1000 m: 61 m

Waga: ok 800 gram

Opinie

Napisz opinię

LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 16 x 50

LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 16 x 50

16 x 50

Produkty powiązane