Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

LATARKA Princeton Tec Helix™ Backcountry Zobacz większe

LATARKA Princeton Tec Helix™ Backcountry

Nowy produkt

Więcej informacji

LATARKA Princeton Tec Helix™ Backcountry

Wielozadaniowa latarka w poręcznym wydaniu, swoją nazwę zawdzięcza kształtowi w formię 8 kąta. Posiada rozkładane nóżki i rozkładaną górną część rozpraszającą światło, którą w razie potrzeby możemy też zdjąć. 

Latarka z pozoru, na pierwszy rzut oka wygląda jak większość typowych lampek przeznaczonych na kemping, charakterystyczna konstrukcja w formie nawiązującej do dawnych lamp naftowych sprawdza się najlepiej pod namiotem, gdyż delikatnie rozprasza światło, równomiernie na dużej powierzchni. To to przeszkadza w konkurencyjnych lampkach tego typu to stosunkowo duże gabaryty uniemożliwiające bezproblemowe przenoszenie. W tej lampce rozwiązano ten problem przez zastosowanie elastycznej sylikonowej sprężynującej harmonijki, którą łatwo możemy ścisnąć, złożyć a nawet całkowicie w prosty sposób zdjąć. Harmonijka zamocowana w celu rozświetlania posiada jeszcze jedną ciekawą cechę-jest fosforescencyjna, czyli nawet po wyłączeniu przez pewien czas świeci delikatnym światłem. 

W górnej części latarki znajduje się zaczep umożliwiający zawieszenie w namiocie, czy gdziekolwiek zechcemy. 

Wspomniane wcześniej rozkładane nóżki umożliwiają łatwe ustawienie nie zależnie od podłoża, chroniąc jednocześnie latarkę przed podtopieniem, każda z nóżek składa się oddzielnie. Dodatkowo każda nóżka posiada kształt kończący się haczykiem dzięki czemu możemy powiesić ją odwtotnbie, czy zamocować na odzieży na przykład przez przypięcie do guzika.

Po zdjęci harmonijki, która służy jednocześnie jako filtr rozpraszający uzyskamy jasne punkowe światło, w trzech trybach świecenia. Jako pierwszy uruchamia się najmocniejszy, potem słabszy, a na koniec pulsacyjny. Dwa kolory światła czerwony i biały umożliwiają wykorzystywanie w celach ostrzegawczych bądź sygnalizacyjnych. 

Waga: 155 g ( z bateriami)

Moc: 150 lm

Zasilanie: 3 x AAA

Wodoszczelność: IPX4

Maksymalny czas pracy: do 32 h

To zdecydowanie jedna z ciekawszych latarek tego typu na rynku, z pewnością przyda się w wielu sytuacjach.

Opinie

Napisz opinię

LATARKA Princeton Tec Helix™ Backcountry

LATARKA Princeton Tec Helix™ Backcountry

LED

Produkty powiązane