Najczęściej kupowane

Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Ostatnio przeglądane

LATARKA OLIGHT i3T EOS

815

Nowy produkt

Kompaktowa latarka EDC Olight i3T EOS

Moc światła: 180 lumen

Źródło światła: dioda LED Philips LUXEON TX LED

Ilość trybów świecenia: 2

Zasilanie: 1 x AAA

Materiał obudowy: aluminium lotnicze

Zasięg: ok 60 m

Wymiary: 89 mm x 15 mm

Masa: 41 g (razem z baterią)

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

79.99 zł

Więcej informacji

LATARKA EDC OLIGHT i3T EOS

Mała latarka o dużej sile światłą. Niewielkie gabaryty w połączeniu z wygodnym klipsem umieszczonym na obudowie latarki sprawiają że sprawdzi się jako element standardowego wyposażenia EDC. Klips umieszczony na obudowie latarki możemy łatwo zdjąć, jednak jego obecność powoduje że latarka daje się łatwo przenosić, za pomocą klipsa możemy zaczepić ją na krawędzi kieszeni bądź na taśmie montażowej, dzięki czemu zawsze będziemy mieli ją pod ręką. Klips na latarce wygięty jest na zasadzie litery S dzięki czemu możemy wykorzystywać latarkę jako czołówkę, mocując ją na daszku czapki.

Włączanie latarki odbywa się przez przyciśnięcie włącznika umieszczonego w tylnej części, ma on gumowaną powierzchnię dodatkowo wykończoną niewielkimi wypustkami, dzięki czemu trzymając latarkę w całkowitej ciemności nie mamy wątpliwości z której strony znajduje się włącznik. Latarka posiada dwa tryby świecenia, w zależności na którym ją wyłączyliśmy to przy kolejnym naciśnięciu przycisku włączy się drugi tryb świecenia. Przycisk włączenia latarki działa dość ciężko, przez co możemy spokojnie przenosić latarkę wraz z innymi przedmiotami bez obaw o przypadkowe włączenie na przykład w plecaku. 

Zasilanie latarki zapewnia jedna bateria typu AAA, jest to łatwo dostępne źródło zasilania dość często spotykane w niewielkich latarkach o podobnym przeznaczeniu. Bateria mieści się pod wspomnianym wcześniej włącznikiem, aby wymienić baterię wystarczy przekręcić korek z włącznikiem latarki. Fabrycznie latarka posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem, które należy wyjąć przed pierwszym użyciem. 

Zużycie energii, latarka i3T nie należy do oszczędnych i musimy liczyć się z tym że jeśli zechcemy wykorzystywać najmocniejszy tryb świecenia bateria wystarczy zaledwie na 21 minuty użycia. Jednak jeśli nie będziemy potrzebowali maksymalnej mocy latarki, jej bateria zapewni nam działanie przez 16 godzin, jednak przy mocy zaledwie 5 lumenów. Ze względu na dość duży apetyt na zużycie energii zaleca się traktować tę latarkę jako awaryjne źródło światła. 

Obudowa latarki została wykonana z wysokogatunkowego aluminium lotniczego, dla zapewnienia ochrony materiału oraz aby latarka nie emitowała zbędnych odbić światła, pokryto ja czarna matową powłoką. Charakterystycznym elementem dla tego modelu jest wyżłobienie na jej powierzchni przypominające kształt gwintu, poza walorami estetycznymi przyczynia się również do pewniejszego chwytu latarki. 

Opinie

Napisz opinię

LATARKA OLIGHT i3T EOS

LATARKA OLIGHT i3T EOS

Kompaktowa latarka EDC Olight i3T EOS

Moc światła: 180 lumen

Źródło światła: dioda LED Philips LUXEON TX LED

Ilość trybów świecenia: 2

Zasilanie: 1 x AAA

Materiał obudowy: aluminium lotnicze

Zasięg: ok 60 m

Wymiary: 89 mm x 15 mm

Masa: 41 g (razem z baterią)