Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

GLOCK FM 81 Zobacz większe

GLOCK FM 81 GREY

415

Nowy produkt

Więcej informacji

NÓŻ SZTURMOWY GLOCK FM 81 grey

Glock to marka specjalizująca się w tworzeniu osprzętu dla wojska oraz innych służb mundurowych. Produkty tego producenta wyróżnia wysoka jakość wykonania i proste solidne rozwiązania. Seria noży szturmowych sygnowana symbolem F81 to duże noże taktyczne zaprojektowane głównie na potrzeby armii, o czym świadczy wykorzystywanie tych noży w wielu oddziałach wojsk na całym świecie. To co zwraca szczególną uwagę to minimalizm w projektowaniu, te noże to typowe narzędzia, nie znajdziemy w nich zbędnych zdobień czy gustownych wykończeń, te noże muszą być skuteczne i dzięki swojej długoletniej historii produkcji są dopracowanymi konstrukcjami. Sprawdzian w najcięższych warunkach przełożył się na duże zainteresowanie wśród cywili, taki nóż to pewne i przydatne narzędzie w każdej sytuacji, noże Glock spotkamy na biwakach wśród miłośników wojska i podróżników. 

Model noża szturmowego F81 wyposażony został w piłkę umiejscowioną na grzbiecie głowni, z pewnością pomoże poradzić sobie nawet z całkiem grubymi gałęziami. Na końcu głowni znajdziemy fałszywe ostrze, które poza tym że ciekawie wygląda, pomaga w przebijaniu, przez co nóż lepiej się wbija, jednak pamiętajmy że nóż służy przede wszystkim do cięcia. W przypadku noża taktycznego Glock możemy mówić o wyważeniu, dzięki czemu z łatwością wbijemy nóż rzucając nim w odpowiedni sposób. Nóż Glock to jeden z najczęściej polecanych noży survivalowych, jest to doskonały nóż do batonowania i innych ciężkich czynności które możemy wykonywać w lesie.

Ergonomiczna rękojeść zapewnia mocny chwyt w każdych warunkach i pozwala na utrzymywanie noża w czystości. Tworzywo sztuczne używane do produkcji rękojeści jest również stosowane w produkcji pistoletów tej marki, ze względu na dopracowany skład świetnie sprawdza się w tym nożu. Na rękojeści zastosowano poprzeczne żłobienia pomagające w trzymaniu. 

W nożu znajdziemy solidny, metalowy jelec zabezpieczający przed przypadkowymi skaleczeniami, który jednocześnie pełni funkcję otwieracza. Zastosowanie solidnego jelca przyczynia się także do ochrony przed stłuczeniami. Do noża dołączona jest polimerowa pochwa z zabezpieczeniem przed przypadkowym wypadnięciem.

Długość głowni: 165 mm

Długość całego: 290 mm

Twardość stali: 55 HRC

Masa: 200 gram

Opinie

Napisz opinię

GLOCK FM 81 GREY

GLOCK FM 81 GREY

OLIWKOWY

Produkty powiązane