Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Ostatnio przeglądane

GLOCK FM 81

Nowy produkt

Więcej informacji

NÓŻ SZTURMOWY GLOCK FM 81 czarny

Glock to marka specjalizująca się w tworzeniu osprzętu dla wojska oraz innych służb mundurowych. Produkty tego producenta wyróżnia wysoka jakość wykonania i proste solidne rozwiązania. Seria noży szturmowych sygnowana symbolem F81 to duże noże taktyczne zaprojektowane głównie na potrzeby armii, o czym świadczy wykorzystywanie tych noży w wielu oddziałach wojsk na całym świecie. To co zwraca szczególną uwagę to minimalizm w projektowaniu, te noże to typowe narzędzia, nie znajdziemy w nich zbędnych zdobień czy gustownych wykończeń, te noże muszą być skuteczne i dzięki swojej długoletniej historii produkcji są dopracowanymi konstrukcjami. Sprawdzian w najcięższych warunkach przełożył się na duże zainteresowanie wśród cywili, taki nóż to pewne i przydatne narzędzie w każdej sytuacji, noże Glock spotkamy na biwakach wśród miłośników wojska i podróżników. 

Model noża szturmowego F81 wyposażony został w piłkę umiejscowioną na grzbiecie głowni, z pewnością pomoże poradzić sobie nawet z całkiem grubymi gałęziami. Na końcu głowni znajdziemy fałszywe ostrze, które poza tym że ciekawie wygląda, pomaga w przebijaniu, przez co nóż lepiej się wbija, jednak pamiętajmy że nóż służy przede wszystkim do cięcia. W przypadku noża taktycznego Glock możemy mówić o wyważeniu, dzięki czemu z łatwością wbijemy nóż rzucając nim w odpowiedni sposób. Nóż Glock to jeden z najczęściej polecanych noży survivalowych, jest to doskonały nóż do batonowania i innych ciężkich czynności które możemy wykonywać w lesie.

Ergonomiczna rękojeść zapewnia mocny chwyt w każdych warunkach i pozwala na utrzymywanie noża w czystości. Tworzywo sztuczne używane do produkcji rękojeści jest również stosowane w produkcji pistoletów tej marki, ze względu na dopracowany skład świetnie sprawdza się w tym nożu. Na rękojeści zastosowano poprzeczne żłobienia pomagające w trzymaniu. 

W nożu znajdziemy solidny, metalowy jelec zabezpieczający przed przypadkowymi skaleczeniami, który jednocześnie pełni funkcję otwieracza. Zastosowanie solidnego jelca przyczynia się także do ochrony przed stłuczeniami. Do noża dołączona jest polimerowa pochwa z zabezpieczeniem przed przypadkowym wypadnięciem.

Długość głowni: 165 mm

Długość całego: 290 mm

Twardość stali: 55 HRC

Masa: 200 gram

Opinie

Napisz opinię

GLOCK FM 81

GLOCK FM 81

Czarny

Produkty powiązane