Najczęściej kupowane

Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Skuteczna samoobrona w rozsądnych pieniądzach

Być może zastanawiałeś się kiedyś jak skutecznie możesz się bronić przed napastnikiem aby z ofiary nie stać się agresorem.

Łatwo dostępnym środkiem przeznaczonym do samoobrony jest gaz pieprzowy, niestety wybór nie jest łatwy gdyż na rynku dostępnych jest dużo różnych środków reklamowanych jako najlepsze-który zatem wybrać?

Gaz pieprzowy w cieczy stożek/mgła 

Substancja w postaci cieczy, po uwolnieniu zmienia stan skupienia w gazowy jest podatna na podmuchy wiatru ale plusem jest łatwość celowania w napastnika. Zwykle substancja wydostaje się przez szeroko rozpylającą dyszę, dzięki czemu z łatwością trafimy napastnika. Coraz rzadziej stosowane rozwiązanie. Tego rodzaju gaz działa skutecznie w pomieszczeniach, prezentowany powyżej gaz Walther ProSecur to rozwiązanie które docenią osoby pracujące w sklepach gdzie niewielka powierzchnia nie pozwala na użycie mocniejszych miotaczy. Ten konkretny produkt to także skuteczna obrona w biurze, autobusie. Niewielkie rozmiary zasobnika powalają na dyskretne przechowywanie w łatwo dostępnych miejscach, a gaz będzie skuteczny tylko wtedy gdy będziemy mieć do niego szybki i wygodny dostęp.

Miejsca gdzie sprawdzi się ten rodzaj gazu:

-środki komunikacji (autobus, pociąg...)

-biuro 

-urzędy

-sklepy

Gaz pieprzowy w żelu stożek/mgła

Substancja w postaci żelu który po wystrzeleniu z zasobnika osadza się przeszkodzie i pozostaje trudna do usunięcia. Szeroko stosowane rozwiązanie, dzięki łatwości użycia i niewielkich wymiarów jest to jeden z najlepiej sprzedających się gazów na rynku. W linku wyżej znajdziesz proponowany gaz. Gaz tego typu jest wygodny w użytkowaniu gdyż dzięki szerokiemu rozbryzgowi substancji czynnej, umożliwia szybkie wycelowanie dyszy w kierunku napastnika, bez konieczności dokładnego celowania. Doceniany szczególnie na zewnątrz, z racji dosyć szerokiego pola rażenia. Wygodny przycisk posiadający łamaną blokadę nie sprawi problemu nawet osobie która po raz pierwszy jest zmuszona do użycia gazu. Aby użyć gazu należy mocno wcisnąć przycisk umieszczony w górnej części zasobnika, mocne wciśnięcie spowoduje wykruszenie plastikowego zabezpieczenia, zwalniając tym samym zawór i uruchamiając dyszę. Działa również na dzikie zwierzęta.

Miejsca gdzie się sprawdzi:

-na zewnątrz (parki, las, parkingi) 

Gaz pieprzowy w żelu strumień 

Substancja w formie żelu wystrzeliwana jest na dużą odległość (zwykle 5-6 metrów), wykazuje się małą podatnością na podmuchy wiatru czy też inne warunki atmosferyczne. Polecany szczególnie do użycia na zewnątrz, w przypadku bliskiego kontaktu może wystąpić zjawisko odbicia strumienia gazu od przeszkody.Ten rodzaj gazu jest chętnie wykorzystywany przez pracowników ochrony czy też policję. Ten konkretny gaz RED GEL to duży zasobnik 63 ml, który pozwala na kilkukrotne użycie. Charakteryzuje się dużą agresywnością, jednak aby zadziałał skutecznie należy dokładnie wycelować wystrzeliwanym strumieniem w twarz napastnika. Wygodny klip umożliwia przymocowanie do odzieży i szybkie dobycie w sytuacji kiedy będzie potrzebny. Zalecany osobom obytym z tego rodzajem gazów.

Miejsca gdzie się sprawdzi:

-na zewnątrz (parki, las, parkingi)

Oferowane przez nas gazy pieprzowe są całkowicie legalne, to skuteczna samoobrona bez zbędnego ryzyka. Jeśli macie państwo pytania dotyczące legalności stosowania gazu pieprzowego-zachęcamy do kontaktu.