Najczęściej kupowane

Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Jaką wiatrówkę wybrać na początek przygody ze strzelectwem?

Wiatrówki zasilane kapsułą CO 2

W dzisiejszych czasach istnieje wielu producentów z szerokimi ofertami zaawansowanych technicznie wiatrówek.

Dla kogoś kto sięga po raz pierwszy po wiatrówkę wybór jest mocno utrudniony ze względu na nadmiar informacji, każda wiatrówka posiada najnowsze systemy pomagające podnieść moc czy też celność.

Co jest potrzebne, co przydatne a co zbędne?

Może nie uda się zupełnie odpowiedzieć na postawione powyżej pytania ale chociaż postaramy się przybliżyć różnice i opisać kilka przykładów wiatrówek obecnych na rynku.

Niektóre firmy takie jak UMAREX stawiają na realizm, dzięki czemu w bardziej zaawansowanych wiatrówkach znajdziemy systemy takie jak BLOW BACK oraz maksymalne odwzorowanie manipulatorów stosowanych w odpowiednikach broni ostrej.

Takie rozwiązania pozwalają cieszyć się podobieństwem działania, mają uzasadnione zastosowanie podczas pierwszych treningów strzeleckich. Poruszający się zamek w broni ostrej natrafiając na palec potrafi dotkliwie go uszkodzić, wiatrówka z ruchomym zamkiem pozwoli wyrobić sobie nawyki przydatne podczas wizyty na strzelnicy.

Te wszystkie systemy wyglądają bardzo efektownie i są bardzo ciekawym urozmaiceniem podczas strzelania z wiatrówki, ale mają też pewne wady. Do wad należy zaliczyć duże zużycie gazu potrzebnego na dodatkowe efekty oraz konieczność konserwacji poszczególnych elementów. 

ZALETY:

szybkostrzelność (nie ma potrzeby przeładowania za każdym strzałem)

małe wymiary (łatwość przenoszenia)

jedna z ciekawych propozycji:

Wiatrówka Umarex-sklep

Jest to ciekawa propozycja wiatrówki na początek, należy szczególnie zwrócić uwagę na wymienny i łatwo dostępny magazynek na 19 kulek stalowych. Brak ruchomych elementów w tym modelu przekłada się na stosunkowo dużą prędkość początkową wystrzeliwanego śrutu. Wygodna rękojeść w połączeniu z niewielką masą sprzyja pewnemu chwytowi i obsłudze. Magazynek zwalniany jest za pomocą przycisku z lewej strony chwytu i nawiązuje do większości modeli broni krótkiej. Ta wiatrówka jest ciekawą propozycją ze względu na możliwość treningu strzeleckiego. Z niewielkiej odległości poradzi sobie z puszkami i butelkami imitującymi cele. Sprawdzona konstrukcja znanej na całym świecie firmy umarex to świetna zabawa i dobry pomysł na spędzenie aktywnie czasu.

Wiatrówki sprężynowe dla początkujących

Jeśli chodzi o wiatrówki sprężynowe to co zdecydowanie odróżnia je od tych zasilanych z kapsuły Co2, to duża moc wystrzału. Właśnie ta cecha powoduje że mają one rzeszę zagorzałych zwolenników, lecz musimy pamiętać że wysoka moc tych wiatrówek jest okupiona tym że musimy za każdym strzałem naciągnąć sprężynę. Jest to zupełnie inny rodzaj strzelectwa i sprawdza się raczej podczas strzelania na większych dystansach. Jeśli chodzi o skuteczny zasięg tego typu wiatrówek, można tutaj mówić o osiągach rzędu kilkudziesięciu metrów, jednak pamiętać należy o wpływie stosowanego śrutu. W przypadku amunicji do wiatrówek napędzanych sprężyną mamy zdecydowanie większy wybór i tutaj także należy być ostrożnym, bowiem najdroższa nawet wiatrówka nie zapewni nam dobrych wyników, kiedy stosować będziemy tani i niskiej jakości śrut. Oczywiście wielu czytających tę treść pomyśli że jest to wyłącznie chwyt marketingowy, po to żeby do drogiej wiatrówki dorzucić komuś śrut z górnej pułki. Prawda jest nieco inna, tani, niskiej jakości śrut wykonany jest z miękkiego materiału, często posiada nierówności powodujące odchylenia toru lotu. Jednak w przypadku mocnych wiatrówek najistotniejsze jest zrywanie miękkiego śrutu już na początku gwintu lufy, co powoduje wyplucie śrutu bez przeprowadzenia po gwincie i podkręcenia.

Ciekawą propozycja są tureckie wiatrówki Hatsan, poniżej przedstawiamy jedną z wiatrówek tej marki.

Hatsan Striker Edge -sklep

Ten model wiatrówki cieszy się dużą popularnością, głównie za sprawą świetnej relacji ceny do jakości. Nie bez znaczenia jest tutaj również duża moc, gwarantująca świetna zabawę. O bezpieczeństwo podczas obsługi dba automatyczny bezpiecznik uruchamiany po każdym naciągnięciu sprężyny. Jest to bardzo rozsądna propozycja dla każdego kto chciałby zacząć przygodę ze strzelectwem.