Najczęściej kupowane

Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Jak prawidłowo korzystać z wiatrówki zasilanej kapsułą CO 2

Zawsze przed użyciem wiatrówki powinniśmy przeczytać załączoną do niej instrukcję obsługi, każda wiatrówka może mieć nieco inne potrzeby serwisowe. 

Bardzo istotną kwestią użytkowania jest zużywanie kapsuł za każdym użyciem. Nigdy nie zostawiajmy kapsuły zużytej bądź wykorzystanej do połowy wewnątrz pistoletu. Kapsuła pozostawiona w wiatrówce cały czas uciska uszczelkę a sprężony gaz zamknięty wewnątrz kapsuły mrozi uszczelkę wpływając na bardzo szybkie jej zużycie. Jest to o tyle istotna kwestia, że uszczelki stanowią element eksploatacyjny i nie podlegają wymianie gwarancyjnej. Tak więc pamiętajmy że jedyny prawidłowy sposób o zadbanie o naszą wiatrówkę to zużywanie przebitych kapsuł do końca oraz usuwanie je z wiatrówki jak najszybciej po użyciu. 

Magazynek do wiatrówki pistoletu

Drugą równie istotną kwestią jest ładowanie kulek do magazynka, pamiętajmy żeby nie robić tego na siłę, większość wiatrówek posiada magazynki ze sprężyną podającą kulki do komory przed lufą. W magazynkach zwykle znajduje się niewielki uchwyt umożliwiający naciągnięcie sprężyny i swobodne wsypanie kulek przez przygotowany do tego otwór. Niektóre magazynki posiadają specjalną zapadkę przytrzymującą kulki, dlatego jeśli będziemy ładowali kulki na siłę od góry, zapadka szybko wyrobi się i nie będzie spełniała swojej roli. Niewłaściwe użytkowanie magazynka to także sytuacja która może pozbawić nas naprawy z tytułu gwarancji.

Istotną kwestią jest również smarowanie wiatrówki, szczególnie istotne jeśli posiada ruchome części ocierające o siebie, tak jak na przykład wiatrówki posiadające blow-back. Oczywiście jeśli między elementami znajdują się zanieczyszczenia należy je usunąć.