Najczęściej kupowane

Przydatne informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

Wiatrówki krótkie

Wiatrówki pistolety zwykle zasilane 12-sto gramową cechują się szybkostrzelnością i łatwością przenoszenia. Do posiadania krótkiej wiatrówki nie przekraczającej 17 J nie potrzebne jest żadne pozwolenie. Pistolet wiatrówka to doskonała zabawa dla każdego użytkownika, jest to zupełnie inny rodzaj strzelania. W przypadku wiatrówek pistoletów strzelec za każdym razem po naciśnięciu spustu oddaje strzał. W przypadku długich wiatrówek sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana i do oddania strzału w pierwszej kolejności potrzeba złamać wiatrówkę w celu napięcia sprężyny i otworzenia komory ładowania, następnie załadować śrut, często odbezpieczyć i dopiero po odpowiednim wycelowaniu oddać strzał. W przypadku krótkiej wiatrówki ładujemy magazynek dość szybko po czym zakładamy kapsułę i po odbezpieczeniu cieszymy się szybkim strzelaniem.

Wiatrówki sprężynowe

Wiatrówki sprężynowe charakteryzują się tym że w większości przypadków przed każdym strzałem należy napiąć sprężynę, albo przez złamanie wiatrówki bądź za pomocą specjalnej dźwigni. Proces napięcia sprężyny i załadowania śrutu zajmuje kilka chwil co może być nieco uciążliwe dla użytkownika wiatrówki. Każdy kto strzelał kiedyś z długiej wiatrówki z pewnością zauważył pewną przewagę nad wiatrówkami krótkimi, mianowicie wiatrówki sprężynowe cechują się zwykle dużo wyższą energią wystrzału. Faktem jest uciążliwość ładowania wiatrówki, jednak siła wystrzału z jaką wylatuje śrut z wiatrówki potrafi skutecznie zrekompensować tę niedogodność. Wiatrówki długie występują w wielu wersjach, co niekiedy ma duże znaczenie dla osób o szczególnej wrażliwości estetycznej. 

Wiatrówki PCP

Są to wiatrówki zasilane powietrzem jak każde inne wiatrówki, lecz z taką różnicą że do sprężenia powietrza w tym przypadku wykorzystuje się pompkę bądź butle ze sprężonym powietrzem. Są to najmocniejsze konstrukcje na rynku i mogą zapewnić moc wiatrówki na poziomie nawet 200 JULI-oczywiście na takie wiatrówki potrzebne jest pozwolenie.

Wiatrówki zasilane kapsułą co 2

Wszystkie wiatrówki niezależnie czy długie czy krótkie mogą być zasilane z kapsuły Co 2, takie zasilanie wiatrówki sprzyja szybkostrzelności.

Wiatrówki 

To przede wszystkim świetna rozrywka. Pamiętajmy że o bezpiecznym korzystaniu z wiatrówki decyduje nasz rozsądek. Obecnie jeśli chodzi o wiatrówki mamy do dyspozycji różne konstrukcję i możesz mieć problem z wyborem, ale pamiętaj że zawsze chętnie pomożemy w doborze odpowiedniej wiatrówki.