NOŻE

NOŻE

Nóż to narzędzie towarzyszące człowiekowi praktycznie od początku rozwoju naszej cywilizacji, jest uważany za jeden z czynników który miał wpływ na szybką ewolucję naszego gatunku. Pierwotne norze wykonane były w sposób odbiegający od noży które znamy dzisiaj, jednak funkcja pozostała niezmienna przez cały czas rozwoju naszych przodków. Wie...

NOŻE

Nóż to narzędzie towarzyszące człowiekowi praktycznie od początku rozwoju naszej cywilizacji, jest uważany za jeden z czynników który miał wpływ na szybką ewolucję naszego gatunku. Pierwotne norze wykonane były w sposób odbiegający od noży które znamy dzisiaj, jednak funkcja pozostała niezmienna przez cały czas rozwoju naszych przodków. Wiele osób patrzy na norze przez pryzmat niebezpiecznej broni stworzonej w złym celu, jednak prawdziwą funkcją jaką miał pełnić nóż od zawsze było cięcie, niezbędne głównie podczas przygotowywania posiłków czy budowania schronień. Cofając się do czasów kiedy powstawały pierwsze tego typu narzędzia trudno wyobrazić sobie jak wyglądała by bez ich rzeczywistość człowieka pierwotnego (wtedy to był survival!)

Przez lata ewolucji nóż doczekał się wielu zmian i unowocześnień w tej chwili noże można dzielić na ogromną ilość odmian ze względu na kształt głowni i można wyszczególnić wiele rodzajów takich jak Trailing point, Clip point, Drop point, Spear point, Dagger(Needle point), Spey point, Tanto(Chisel point), Americanised tanto, Sheepsfoot, Wharncliffe czy Ulu

W naszym sklepie znajdziesz noże różnych producentów, nie zależnie czy kierujesz się ceną czy jakością na pewno znajdziesz coś dla siebie. Posiadamy noże ze stałą głownią oraz składane nożyki do codziennego użytku. Wśród naszej oferty znajdziesz noże producentów takich jak Glock, Mora, Schrade, Ka-bar oraz scyzoryki marek takich jak Victorinox, Ganzo czy Sanrenmu i wielu innych. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Więcej

NOŻE Jest 98 produktów.

Podkategorie

 • NOŻE ZE STAŁĄ GŁOWNIĄ

  NOŻE ZE STAŁĄ GŁOWNIĄ

  Nóż ze stałą głownią to podstawowe narzędzie tnące w zależności od potrzeb do wyboru mamy szereg różnych ostrzy i noży o wielu przeznaczeniach. Noże posiadające stałą głownie są powszechnie wykorzystywane zarówno przez myśliwych jak i w zakładach produkcyjnych gdzie nóż stanowi podstawowe narzędzie tnące. Prosta konstrukcja gwarantuje bezproblemowe użytkowanie, noże tego typu są zwykle przeznaczone do cięższej pracy i bez problemu można je wykorzystywać na biwakach do zastrugania kijka czy innych tego typu prac. Dzięki temu że są pozbawione mechanizmów nie musimy obawiać się że nóż może się złożyć czy rozkręcić podczas pracy. 

  Wśród noży ze stałą głownią znajdziemy wiele rodzajów ostrza zwykle mają one różne funkcję dlatego wybierając nóż powinniśmy dobrze przemyśleć do czego będzie on używany dlatego że niektóre ostrza mają bardzo wąskie przeznaczenie. Jedno z najpopularniejszych ostry to typ Drop point, charakteryzuje się wysoką uniwersalnością dzięki temu że kształt głowni noża zapewnia wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką funkcjonalność podczas wykonywania czynności. 

 • SKŁADANE

  SCYZORYKI 

  Scyzoryki to popularna nazwa składanych noży do codziennego użytku, zwykle przeznaczone do lekkich prac ze względu na konstrukcję. Podstawowym zadaniem tego typu noży jest cięcie. Niektóre ze składanych noży posiadają większą ilość funkcji takich jak nożyczki, pilnik czy różne rodzaje śrubokrętów. Właściwa nazwa dla scyzoryka określa narzędzie z kilkoma funkcjami, te które mają tylko jedno ostrze określa się mianem foldera, do takich noży możemy zaliczyć większość nożyków firmy Ganzo, przykładem typowego scyzoryka mogą być produkty szwajcarskiej marki Victorinox, które w większości przypadków cechują się kilkoma funkcjami jednego narzędzia. 

  W naszym sklepie stale staramy się poszerzać ofertę scyzoryków różnych marek, mamy niewielkie scyzoryki w formie breloków oraz nieco większe noże składane. 

 • MACZETY

  MACZETY

  Maczety to narzędzia wywodzące się z egzotycznych rejonów świata takich jak Ameryka Południowa czy afryka gdzie są nieodzownym elementem każdej wyprawy. Szerokie ostrza o dużej długości sprawdzają się świetnie do wycinania ścieżek w egzotycznych lasach. Maczety są prostymi narzędziami używanymi do dziś w wielu zakątkach świata, są podstawowym narzędziem na niektórych plantacjach i w gospodarstwach domowych. W naszym sklepie znajdziesz maczety o różnym przeznaczeniu od tradycyjnych maczet o surowym kształcie przez nieco bardziej zaawansowane konstrukcje wykonane z wysokogatunkowej stali. 

 • TOPORKI

  TOPORKI

  Topór czy siekiera to chyba najstarsze narzędzie używane również współcześnie, przez lata rozwoju cywilizacji przeszła niewielkie zmiany które dotyczyły głównie stosowanych materiałów. Pierwotne siekiery wykonane były z kamienia osadzonego na kawałku drewna. To od topora swój początek wzięło wiele współczesnych narzędzi takich jak młotek motyka i kilka innych zbliżonych działaniem do siekiery. Pomimo upływu lat i zmiany stosowanych materiałów sama zasada działania pozostała praktycznie nie zmieniona. Na przestrzeni lat ludzkość nauczyła się lepiej dobierać materiały oraz wagę narzędzi tak aby podnosić wydajność pracy. Topory od dawna miały również militarne zastosowanie w wielu miejscach na świecie, jako broń obuchowo-sieczna siały postrach na kontynentach całego świata. Dziś kiedy technika poszła do przodu może dziwić fakt że nadal są bronią i narzędziem dalej wykorzystywanym w armiach na całym świecie, głównie przez jednostki saperów.

 • MULITOOLE

  MULTITOOLE

  Jeśli jedno ostrze to dla ciebie za mało, warto zastanowić się nad multitoolem. Kompaktowe narzędzia wielofunkcyjne zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników głównie za sprawą wielu możliwości zamkniętych w jednym kompaktowym narzędziu. Podstawowymi narzędziami ukrytymi w takim narzędziu są zwykle ostrze i kombinerki za pomocą których z łatwością wykonamy szereg prac. 

 • NOŻE DO RZUCANIA

  NOŻE DO RZUCANIA 

  Noże do rzucania powinny być odpowiednio wyważone, aby w sposób naturalny układać się w locie ostrzem do przodu. Większość producentów noży ma w swojej ofercie ten rodzaj noży, w celu osiągnięcia odpowiednich parametrów użytkowych są one nie raz specjalnie nawiercane w okolicach rękojeści aby tym samym część ostrza była cięższa. 

 • MOTYLKOWE

  NOŻE MOTYLKOWE

  Specyficzny system składania noży odróżniający noże Balisong od innych składanych wciąż przykuwa uwagę osób. Różnorodność dostępnych modeli i wersji kolorystycznych sprawia że wśród użytkowników znajdują się również kolekcjonerzy tych niebanalnych noży. Niektóre z oferowanych modeli swoją popularność zawdzięczają swoim odpowiednikom ze świata gier wirtualnych serii Counter Strike. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 98 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 98 elementów